Post

Cięcie, dzielenie i składowanie drewna

Wybierz swoje drzewo. Odetnij swoje drzewo.
Sprzęt ochronny jest zawsze, zawsze musi. Ponieważ wycinanie drzew i stosowanie pił łańcuchowych jest niebezpieczną czynnością, należy upewnić się, że jest się odpowiednio chronionym i przestrzega pewnych środków bezpieczeństwa.

Okulary ochronne są dobre, aby utrzymać kurz i zanieczyszczenia z dala od oczu podczas pracy.
Użycie hełmu ochroni Twoją głowę i twarz przed spadającymi przedmiotami, takimi jak gałęzie i inne odłamki.
Niektórzy lubią również używać parawanu do twarzy dla dodatkowej ochrony twarzy i oczu.
Pilarki łańcuchowe (kewlarowe) są niezbędne, aby mieć poręczne dłonie podczas używania piły łańcuchowej; mogą one uratować nogi i stopy przed poważnym wypadkiem, jeżeli upuścisz prowadnicę na siebie lub upuścisz cały sprzęt.
Kliny do ścinania są świetne, ponieważ zapobiegają zaklinowaniu się piły i uszczypnięciu podczas cięcia. Należy oszacować, ile miejsca będzie potrzebne i gdzie drzewo po ścięciu rzeczywiście spadnie. Możesz użyć "sztuczki z rączką topora".

Oczyśćcie szacunkową strefę cięcia, aby tam, gdzie spadnie wasze drzewo, nie zmiażdżyć ani nie zrujnować pojazdów, domów, zwierząt ani innych istot ludzkich. Upewnijcie się, że macie wytyczoną strefę rębni dla szacunkowego kierunku ścinki, jak również dwie alternatywne drogi ewakuacyjne z każdej strony (tworzące odwrócony trójkąt). Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za ścięcie drzewa, upewnij się, że nie jest to drzewo pochylone, nie ma martwych gałęzi, które mogłyby cię zranić i nie przeszkadzają ci żadne domy, linie energetyczne, ogrodzenia itp. Jeśli tak, proszę zadzwonić do profesjonalisty, który wykona za pana zadanie.

Wiedza o tym, jak wyciąć odpowiednie nacięcie w drzewie, jest również przydatna. Jaka jest zasada kciuka? Aby uzyskać głębokość nacięcia 1/5 średnicy pnia drzewa. Wycięcie odpowiedniego nacięcia powinno pomóc poprowadzić drzewo do upadku w kierunku, w którym chce się jechać. Do zaznaczenia miejsca, w którym ma znajdować się nacięcie, można użyć kredy lub oznaczyć korę piłą łańcuchową. Po wykonaniu nacięcia można wykonać rzaz ścinkę i ściągnąć dziecko na dół!

Joshua S.P. Swanson (na zdjęciu) powiedział: "Surowa moc zabytkowej piły łańcuchowej, świeżo ścięte drewno, zmieszane z zapachem 2-cyklicznego oleju silnikowego w chrupiący jesienny poranek w Minnesocie to po prostu MAJESTIC! [Na zdjęciu] Tnę duży dąb moją ostatnią jesienią 1940 roku David Bradley. To tylko jedna z sześciu zabytkowych pił łańcuchowych, które mój ojciec przekazał mi przed śmiercią. Po pierwszej szóstce szybko uzależniłem się od zbierania pił i mam ich w sumie 19 w swojej kolekcji. Uwielbiam głęboką historię każdej pilarki i przemysłu drzewnego, a także znajduję radość i nostalgię w odnawianiu pił łańcuchowych, by usłyszeć ryk i poczuć siłę".

Gdy Twoje drzewo uderzy o ziemię i nie ma niebezpieczeństwa upadku przedmiotów i gałęzi, możesz rozpocząć obcinanie gałęzi z drzewa za pomocą piły łańcuchowej, zaczynając od pnia i pracując w górę. Nie zapomnij o dalszym noszeniu sprzętu ochronnego na wypadek, gdyby podczas tego procesu wióry lub gałęzie przelatywały blisko twojej twarzy.

Po przecięciu gałęzi można rozpocząć cięcie pnia drzewa na długości 16 cali w cylindrze. W tym miejscu niektórzy mogą kazać rozłupać drewno siekierą na kawałki nadające się do układania i przechowywania drewna opałowego. Sugerowałbym jednak użycie rozłupywarki do cięcia drewna na opał. Pozwoli to skrócić czas potrzebny na rozłupywanie drewna o znaczną ilość i nie będzie uciążliwe ani dla ciebie, ani dla twoich pleców. Rozłupywanie drewna za pomocą rozłupywarki do drewna jest całkiem oczywiste, ale jeśli jesteś ciekawy, proste wyszukiwanie w Google na youtube na temat rozłupywarki do drewna/odłupywarki do drewna może dać ci lekcje, których potrzebujesz, aby poprawnie działać i używać rozłupywarki do drewna.

William Wilson podzielił się, "Ogrzewam swój dom drewnem, które dostaję za domem". Używam piły łańcuchowej od 10 roku życia z ojcem. On ma 87 lat i sam nadal tnie drewno; ja mam 55 lat i kocham to. Nie widzę w tym pracy, widzę w tym terapię."

Pakuj to drewno. Pakujcie to drewno.
Ludzie tną, pakują, sprzedają i zarabiają na życie układając drewno w stosy. Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć, to jesteś we właściwym miejscu! Zawsze widzisz ludzi publikujących na Facebooku i zamieszczających ogłoszenia w gazecie o sprzedaży "sznurków z drewna".

Michael Morgan powiedział: "Ścinam drzewa od 15 lat. Ja i jeden kuter. Jestem małą operacją. Tnę drewno na opał w zimie i tnę kłody w lecie."

Więc... Co to jest Sznur Drewniany?
Sznur to jednostka, w której mierzy się drewno opałowe i standardowo określa się, że sznur z drewna ma objętość 128 stóp sześciennych. Mierzy on cztery stopy wysokości na cztery stopy szerokości na osiem stóp długości (4 stopy x 4 stopy x 8 stóp). W rzeczywistości jest to dość duża ilość drewna i jeśli zamówisz u kogoś sznurek z drewna lub zdobędziesz go dla siebie, będziesz musiał go ułożyć na stosie po powrocie do domu i upewnić się, że jest on zorganizowany i łatwo dostępny.

Niektórzy ludzie układają go na boku swojego domu, niektórzy układają go w szopach, niektórzy budują podstawki na drewno opałowe, a inni kupują stojaki na drewno opałowe. Stojaki na drewno opałowe są popularne ponieważ trzymają twój drewno w schludnej i zorganizowanej przestrzeni bez robić zbyt dużo zagraceniu lub brać up zbyt dużo przestrzeń.

Sezon na to drewno opałowe. Season It Good.
Więc nadszedł czas, kiedy trzeba doprawić drewno na opał, żeby je w przyszłości spalić. Czekaj... co to znaczy przyprawiać drewno na opał? Dobre pytanie! Świeżo pocięte drewno ma w sobie dużo wody, co oznacza, że najprawdopodobniej nie będzie dobrze się paliło w swoim obecnym stanie. Przyprawianie drewna na opał oznacza pozostawienie go do wyschnięcia i pozwolić, aby wilgoć wydostawała się z czasem, dzięki czemu będziesz miał czyste spalanie po włożeniu drewna do pieca/kominka. Przyprawianie drewna na opał zapobiega również tworzeniu się kreozotu w kominku i w końcu jego spalaniu. Długość okresu sezonowania zależy od tego, z jakim rodzajem drewna pracujesz. Sosna i inne drewno miękkie potrzebują od 6 do 12 miesięcy na odpowiednie sezonowanie, natomiast drewno twarde, takie jak dąb, potrzebuje od roku do 2 lat na sezonowanie.

Skąd wiesz, czy drewno jest przyprawione i gotowe?