Post

Jak dzielić, przechowywać i przyprawiać drewno opałowe w inteligentny sposób

Tak więc, zdecydowałeś, że jesteś gotowy do ogrzewania domu z drewna lub rozpocząć sezonowy biznes podziału i sprzedaży drewna opałowego; wybór odpowiednich narzędzi i metod przechowywania może zaoszczędzić od mroźnej zimy i sznurów z niespawalnego drewna opałowego.

Właściwe wyposażenie: Rozdrabniacze
Jeśli masz zamiar być sznurkiem do rozłupywania po sznurku do produkcji wystarczającej ilości drewna opałowego do napędzania domu lub firmy, zwłaszcza jeśli planujesz pracę z dużymi rundami lub drewna twardego, na pewno będziesz chciał rozważyć zakup rozłupywarki do bali. Rozłupywarka nie tylko przyspieszy ten proces, ale również uchroni Twoje plecy (i całą resztę) przed poważnym zużyciem.

Na rynku jest kilka drwali, które pomogą ci wykonać tę pracę. W tym artykule skupię się na drwalniach Iron & Oak Log Splitters. Marka Iron and Oak jest jedną z najbardziej zaufanych marek w branży i obecnie prowadzi na rynku w ciężkich użytkowaniu / komercyjnych splitterów klasy.

Wybór jednej z pionowych / poziomych rozdzielaczy firmy Iron and Oak to inwestycja, która zwróci się w postaci hojnych dywidend. Posiadanie opcji pionowej jest idealne w przypadku rund, które są zbyt ciężkie do uniesienia. 30-tonowa pionowa / pozioma rozłupywarka Iron and Oak Duro-Glide to doskonała maszyna do samodzielnego uruchamiania. Jest na tyle twarda, że poradzi sobie z najbardziej upartymi gatunkami twardego drewna. Nie wspominając już o 25-calowym otworze na kłodę, który pozwala na rozłupywanie kilku dużych kłód.

Dzięki 12-sekundowemu czasowi cyklu Iron & Oak Duro-Glide, rozszczepianie jest szybsze i łatwiejsze w przypadku podejść mieczem i młotem. Czas cyklu jest wystarczający, aby usunąć łupiny i zastąpić je następnymi, które mają być cięte. Ten szybki zwrot jest krytyczny, jeśli rozłupujesz drewno opałowe na sprzedaż, będziesz chciał, aby proces ten przebiegał tak szybko jak to możliwe. Czas to pieniądz, a użycie pionowej / poziomej rozłupywarki żelaznej i dębowej z łatwością zaoszczędzi godziny pracy i czas przygotowania.

Solidna rozłupywarka bali może stanowić różnicę pomiędzy zyskiem i stratą, sukcesem i porażką. Nie ryzykuj swojej pracy, wysiłku i biznesu wybierając tanią rozłupywarkę do bali teraz, co może kosztować Cię później.

Właściwe środowisko: Przechowywanie
Składowanie drewna na sucho w celu sezonowania jest niezbędne dla zapewnienia najwyższej jakości drewna opałowego dla Twojego domu i Twojej firmy.

Pierwszym krokiem jest trzymanie drewna z dala od ziemi. Użycie palet jako podstawy w magazynie nie tylko zapewni przepływ powietrza, ale także zatrzyma wilgoć na zatoce. Innym łatwym sposobem na utrzymanie drewna opałowego z dala od ziemi jest zastosowanie regałów na drewno opałowe. Przecież nie chcesz marnować ciężkiej pracy, która poszła na rozszczepianie całego tego drewna poprzez jego formowanie lub gnicie. Jeśli brakuje Ci przykrytego magazynu, zakup namiotu lub zadaszenia to niedrogi i łatwy sposób na przykrycie sznurków.

Drugim krokiem jest poświęcenie czasu na schludne ułożenie drewna w możliwie wąskich rzędach. Kuszące jest po prostu wrzucić wszystko na stos i nazwać to dniem (przecież już włożyłeś w to dużo pracy), ale aby z powodzeniem przypalić drewno, szybko i sprawnie, trzeba zmaksymalizować odsłonięcie powierzchni i cyrkulację powietrza. Pamiętaj, że cały proces sezonowania polega na ograniczeniu ilości wody w drewnie; parowaniu.

Drewno opałowe, które jest gotowe do spalenia lub sprzedaży powinno mieć nie więcej niż 20% całkowitej wilgotności. W typowym czterosezonowym klimacie, potrzeba około 9 miesięcy, aby drewno opałowe w pełni wyschło w ciągu całego lata. Przyjrzyj się naszemu artykułowi Sezonowanie jest kluczem do dobrego drewna opałowego, aby dowiedzieć się więcej na temat znaczenia sezonowania drewna opałowego.