Post

Najlepsze rodzaje drewna do obróbki drewna

Jeśli jesteś stolarzem lub dopiero rozpoczynasz pracę w drewnie, zastanawiasz się, jakie rodzaje drewna są popularne w obróbce drewna i które z nich są najlepsze dla Twoich potrzeb i umiejętności. Drewno liściaste do budowy mebli, miękkie drewno, które lepiej nadaje się do bielenia lub innych lekkich projektów, zna różne rodzaje drewna i wie, jak reagują na różne narzędzia, jest niezbędne do udanej obróbki drewna. Zanim zaczniesz zajmować się projektami, upewnij się, że wiesz, z jakim drewnem będziesz pracować i jak będzie się ono kształtować w zależności od Twoich potrzeb.

Chcesz zbudować sobie jakieś drewniane meble? Najlepszym drewnem dla ciebie będzie najprawdopodobniej dąb. Dąb jest bardzo popularnym drewnem w meblarstwie, ponieważ jest bardzo mocny i wytrzymały. Podczas gdy dąb jest bardzo niezawodnym drewnem do pracy z meblami, praca z nim może być trochę bolesna, jeśli nie będziesz przestrzegał pewnych wytycznych. Jeśli jesteś wysoko wykwalifikowanym stolarzem, to prawdopodobnie jest to drewno dla Ciebie. Jeśli dopiero się w to zagłębiasz, być może powinieneś zacząć od kilku innych opcji.

Dla alternatywy do dębu, który nadal ma mocne podstawy, klon jest mądrym wyborem, jeśli nadal jesteś w dziale budowy mebli. Klon jest kolejnym popularnym drewnem używanym do produkcji mebli ze względu na pięknie wyglądające usłojenie. Jest to również bardzo mocne i trwałe drewno, z którym nieco łatwiej jest pracować niż z dębem. Klon może być jednak źródłem pewnych problemów, jeśli chodzi o wykończenie.

 

Jednym z najczęściej spotykanych gatunków drewna liściastego w meblarstwie i wyposażeniu wnętrz jest czarny orzech włoski. Jest to popularne drewno liściaste ze względu na możliwość jego łatwego przycinania i często używa się go do tworzenia szafek. Orzech czarny można również znaleźć jako element wykończeniowy na wielu różnych przedmiotach, np. na łódkach.

Jeśli twarde drewno nie jest szczególnie miłe lub mocne, istnieje wiele dobrych gatunków drewna miękkiego, które są bardziej niż odpowiednie dla Twoich potrzeb w zakresie obróbki drewna. Prawdopodobnie najczęściej spotykanym drewnem miękkim jest cedr. Ten rodzaj drewna ma niezliczoną ilość różnych wykończeń, najczęściej czerwonawe zabarwienie. Zachodni czerwony cedr jest najczęściej używany do produkcji mebli na zewnątrz lub na podłogę, ponieważ nie gnije po wystawieniu na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Bez względu na to, jaki jest Twój projekt, zawsze znajdzie się tam idealny rodzaj drewna, od mebli wewnętrznych, po meble tarasowe lub zewnętrzne.