Post

Powszechne mity na temat przemysłu drzewnego

Jeśli jesteś źle poinformowany o branży pozyskiwania drewna, nie jesteś jedyny. Istnieje wiele mitów, a fakty są często tak wymieszane, że nie da się ich wyjaśnić. Cóż, ponieważ drewno jest podstawą dla wielu z nas zarówno w budowie domów, jak i mebli, chcieliśmy dowiedzieć się, co było prostą gałką, gdy chodziło o wyrąb, więc znaleźliśmy kilka całkiem pouczających artykułów, które mówiły zarówno o zaletach, jak i wadach wyrębu i o tym, jak niektóre z kontrowersji nie zawsze są przedstawiane w świetle faktów, co denerwuje ludzi, gdy naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Kontrowersja Clearcutting - mity i fakty

Ten artykuł pochodzący od ekspertów w przemyśle leśnym, Kevin Belt, R.F. Consulting Forester, Appalachian Forestry, Johnson City, Tennessee i Robert Campbell, R.F., Consulting Forester, Appalachian Forestry, Hinton/Beckley, West Virginia, i napisany dla Wvu.edu daje Ci pełną gałkę na temat rębni. Podczas gdy stare pojęcie czystego cięcia, które było praktykowane w latach 1700 i 1800 był szkodliwy dla środowiska, nowy sposób karczowania nie jest i jest zrobione, aby pomóc promować nowy i bardziej zróżnicowany wzrost. Kiedy się nad tym zastanowić, pożar lasu powoduje marnotrawstwo na całym obszarze i zazwyczaj rozpoczyna się od uderzenia pioruna, kiedy ziemia jest sucha. Jest to zjawisko naturalne. Podczas gdy na początku jest ono niszczące, noworośnięte rośliny, które pojawiają się po pożarze, są znacznie bardziej zróżnicowane niż te, które występowały na tym obszarze przed pożarem. Artykuł jest bardzo pouczający, a mity i fakty otaczają obecną praktykę rozróżniania. Będziesz chciał przeczytać cały artykuł tutaj.

Wspólne mity o lasach i drwalu

Jeśli kochasz swoje drewniane meble i drewnianą podłogę, naprawdę nie musisz czuć się tak winny, jak mogłoby ci się wydawać. W tym artykule Mitchella Kampsa dla palletcentral.com daje nam świetny wgląd w dzisiejsze praktyki przemysłu drzewnego i to, w jaki sposób rzeczywiście pomagają one lasom pozostać bujną i rosnąć. Prawdopodobnie nie wiedzieliście o tym, ale dzisiejsze lasy mają więcej drzew niż pod koniec II wojny światowej. Dzisiejsze praktyki drwalnicze są zupełnie inne niż jeszcze kilkaset lat temu i dlatego możemy mieć naszą tarcicę i nasze lasy i czuć się dobrze, że radzimy sobie z nimi obydwoma. Dowiedz się, co przemysł drzewny robi, aby pomóc zarówno odbiorcy końcowemu, jak i lasom, czytając pełny artykuł tutaj.

 

Obalanie mitów

Ten artykuł zamieszczony na stronie Timbernsw.com, koncentruje się na przemyśle drzewnym w Nowej Południowej Walii w Australii. W porównaniu do Stanów Zjednoczonych, artykuł pokazuje, że mają podobny zestaw mitów i faktów dotyczących ich przemysłu leśnego. Podczas gdy artykuł zwraca uwagę na brak subsydiów w przemyśle w Australii, przygląda się również wspólnym mitom, które my w USA mamy w obliczu, próbując znaleźć logiczne i poprawne informacje, jeśli chodzi o nasz przemysł drzewny. Przeczytaj pełny artykuł tutaj.