Post

2 Wskazówki dotyczące znajdowania właściwej łuparki do kłód

Jeśli mieszkasz w miejscu o chłodnym klimacie, koniecznie zadbaj o regularne zaopatrzenie w wysokiej jakości drewno opałowe. Masz dwie możliwości: Możesz albo kupić drewno opałowe, albo zrobić własne. Drewno opałowe szybko staje się drogie i nie można mieć pewności co do jego jakości. Zazwyczaj najlepszym wyborem jest cięcie własnego drewna opałowego.

Ale cięcie kłód to wyczerpujące i czasochłonne przedsięwzięcie. Dzielenie ogromnych kłód jest trudniejsze niż rąbanie gałęzi na drobne kawałki. Wyobraź sobie, że spędzasz wiele godzin w chłodnym otoczeniu rąbiąc kłodę w ręku. Tu właśnie sprzedaje się rozłupywarkę do drewna. Maszyna wykonuje tę pracę za Ciebie, przyspieszając rąbanie, pozwalając Ci osiągnąć więcej przy mniejszym wysiłku i uwalniając cenny czas, który możesz wykorzystać do zrobienia wszystkiego innego.

Łupaczki do drewna są wyjątkowymi i cennymi maszynami, ale występują również w wielu różnych wersjach i mają wiele specyfikacji, które należy wziąć pod uwagę. Poniżej znajdują się niektóre z rozważań, które należy uwzględnić w równaniu przy poszukiwaniu rozłupywarki do drewna.

Rodzaje urządzeń do rozdzielania kłód

Rozgałęźniki kłód mogą być podzielone na kategorie zgodnie z ich źródłami energii elektrycznej: Benzyna i elektryczność. Każdy typ rozłupywarki do bali dostarcza szeroki asortyment zalet i wad, a ty musisz ostrożnie wybierać pomiędzy nimi.

Łupaczki elektryczne do drewna są zadziwiająco proste w obsłudze. Wystarczy wyjąć je z pudełka, podłączyć i gotowe. Nie ma się czym martwić o silnik spalinowy, więc w razie potrzeby można użyć rozłupywarki do drewna w środku. Silnik sprawia również, że elektryczne rozłupywarki do bali są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze w utrzymaniu.

Ale elektryczne rozłupywarki do drewna nie są tak wydajne jak spalinowe rozłupywarki do bali. Do rozłupywania twardego drewna i ogromnych kłód należy używać rozłupywarki benzynowej.

Łupaczki do bali benzynowych są niewiarygodnie mocne, ale są też cięższe i trudniejsze do przemieszczania. Silnik wymaga również ciągłej konserwacji, aby utrzymać go w optymalnym stanie. Z drugiej strony, benzynowe rozłupywarki do drewna nie muszą być podłączone do gniazda, co oznacza, że można ich używać wszędzie, o ile nie ma ich w środku. Niektóre rozłupywarki do drewna na benzynę mogą być nawet holowane przez pojazd, więc prawdopodobne jest, że rozłupywarka zostanie włożona do sterty kłód w porównaniu z sytuacją odwrotną.

Rozmiary rozłupywarki do bali

Łupaczki do drewna są dostępne w szerokim wyborze wytrzymałości i rozmiarów. Wiedząc, ile mocy chcesz podzielić swoje kłody, możesz zaoszczędzić fantastyczną sumę pieniędzy w dłuższej perspektywie. Na przykład, w przypadku, gdy trzeba podzielić tylko niewielką liczbę kłód na ogniska i gotowania, to można po prostu potrzebować elektrycznej łuparki do drewna.

Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym przez pół roku pada śnieg i chciałbyś mieć stały zapas drewna na opał, aby ogrzać swój dom, możesz zdecydować się na inwestycję w większą i mocniejszą rozłupywarkę do bali benzynowych, aby ułatwić pracę.

Wytrzymałość łamaczy drewna mierzona jest w tonach. Najmniejsze elektryczne łuparki do drewna, te stworzone do łagodnego i sporadycznego użytku, wytwarzają około 5 do 7 ton mocy. Większe elektryczne łuparki do drewna mogą wytworzyć około 20 ton mocy, podczas gdy najbardziej efektywne łuparki benzynowe mogą wytworzyć do 35 ton siły łamania kłód.

Oceń, jakie drzewa rosną na twoim podwórku lub w gospodarstwie. Rodzaj drewna, które będziesz rozbijał jest głównym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze efektywności rozłupywarki. Niektóre drzewa są trudniejsze do rozdrobnienia niż inne. Na przykład wiąz i orzech włoski są szczególnie trudne do rozłupywania i trzeba będzie użyć rozłupywarki do drewna na benzynę. Bardziej miękkie rodzaje drewna mogą być dzielone za pomocą elektrycznych łuparek do drewna.