Post

Elektryczne rozłupywarki do pni mają zalety

Elektryczne rozłupywarki do pni są świetnym wyborem, jeśli chcesz mieć rozłupywarkę do pni, której możesz używać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, nie martwiąc się o niezdrowy poziom nagromadzenia tlenku węgla. Zdolność do bezpiecznego użytkowania elektrycznej rozłupywarki do kłód w pomieszczeniach jest szczególnie korzystna dla ludzi, którzy mieszkają w chłodniejszych rejonach, ale mogą nie mieć miejsca na dużą ilość drewna opałowego i muszą rozłupać drewno opałowe w zależności od potrzeb.

Innym powodem, dla którego warto wziąć pod uwagę elektryczne łuparki do drewna, jest fakt, że są one bardziej przyjazne dla środowiska niż gazowe łuparki do drewna - na pewno coś, o czym należy pamiętać w tych czasach, gdy wciągniemy się w maraton łupania bali.

Kiedy już zdecydujesz się na elektryczną rozłupywarkę do drewna, powinieneś dokładnie rozważyć, ile drewna oczekujesz na rozłupywanie przy pomocy nowej elektrycznej rozłupywarki do drewna - lub jakiejkolwiek innej rozłupywarki do drewna, naprawdę - zanim wyciągniesz portfel.

Pamiętasz Goldilocksa? Ta sama zasada działa w przypadku łupaczy bali: Chcesz mieć sprzęt, który będzie w stanie nadążyć za tobą, z odrobiną miejsca na drgania, aby poradzić sobie z większą ilością pracy przy okazji, ale niekoniecznie chcesz mieć największą, najjaśniejszą i najpotężniejszą rozłupywarkę do bali, jeśli nie masz zamiaru wyciągnąć z tego swoich pieniędzy.

Istnieją 3 główne kategorie elektrycznych łupaczy bali, każda o własnym poziomie trwałości - konsumencka, konsumencka i zawodowa...

Klasa konsumencka

Łupaczki elektryczne klasy konsumenckiej przeznaczone są dla osób, które planują rozłupywanie kłód na własne potrzeby (dom, kemping, itp.), ale nie są przeznaczone do intensywnego użytkowania.

Są to najbardziej niedrogie modele, które z łatwością poradzą sobie z weekendowym rozłupywaniem drewna. Elektryczne rozłupywarki do kłód są zazwyczaj wyposażone w małe kółka ułatwiające przemieszczanie, często są na tyle przenośne, że można je wrzucić do kufra na kemping i zazwyczaj radzą sobie z kłodami o długości do 1,5 metra.

Best For Individuals Who: Rozkoszuj się ogniskami na kempingu, gdy jesteś na zewnątrz, masz w domu kominek na drewno, doceniasz przebywanie w przytulnym kominku / piecu opalanym drewnem w chłodniejszych miesiącach, lub jesteś zwykłym rzemieślnikiem.

Rozdzielacz kłódek elektrycznych klasy konsumenckiej do rozważenia: 5-tonowy elektryczny rozdzielacz kłód z brudnych narzędzi ręcznych.

Stopień nabywcy

Łupaczki elektryczne do bali klasy konsumenckiej są bardziej wytrzymałe i poradzą sobie z większymi zadaniami związanymi z łupaniem bali.

Te elektryczne modele rozłupywarki do drewna mogą wywierać nawet 22 tony siły do tych ciężkich prac, a jednocześnie są wygodne w zasilaniu za pomocą przedłużacza. Dzięki obrotowym ramom, elektryczne rozłupywarki do drewna można łatwo holować między miejscami pracy na wolnym powietrzu w razie potrzeby.

Najlepiej dla ludzi, którzy: mają pracę, która wymaga sporadycznego rozłupywania bali, są majsterkowiczami i wykonują wiele domowych projektów lub są poważnymi stolarzami.

Drwal elektryczny klasy konsumenckiej do rozważenia: 10 Ton Dual Action Electric Log Splitter od Boss Industrial.

Stopień zawodowy

Łupaczki elektryczne klasy profesjonalnej przeznaczone są dla osób, które w ramach swojego zawodu regularnie rozłupują kłody.

Są to najdroższe modele i mogą być trudne do znalezienia w Twoim lokalnym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. W większości przypadków profesjonalne rozdzielacze do bali mogą być zamawiane tylko przez producenta lub przez wyspecjalizowanych dystrybutorów internetowych - dobrze, że nas znaleźliście!

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że silniki w profesjonalnych rozdzielaczach elektrycznych do bali mogą być zbyt mocne dla standardowych gniazdek / przedłużaczy. Może być potrzebne specjalistyczne gniazdo, które zapewnia minimum 240 V mocy z wyłącznikiem, który może obsłużyć prąd elektryczny o mocy co najmniej 25 amperów.

Ponadto, jeśli musisz zabrać swoją rozłupywarkę do drewna na drogę, większość rozłupywarki do drewna elektrycznego klasy p może być holowana... ale tylko wtedy, gdy w żadnym momencie nie przekroczysz 35 mil na godzinę.

Best For Individuals Who: Dzielenie kłód na dużą skalę na dłuższe okresy w ciągu roku w celach zawodowych, w celu uzyskania dodatkowego dochodu (tj. sprzedaż drewna opałowego za pomocą kabla), lub wykorzystanie drewna opałowego jako głównego źródła energii.

Profesjonalne elektryczne łuparki do drewna do rozważenia: 22 Tonowe pionowe pionowe elektryczne dzielniki do bali firmy Swisher.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu elektrycznej rozłupywarki do drewna jest przewidywane obciążenie pracą elektrycznej rozłupywarki do drewna. Jeśli zamierzasz poważnie wykorzystać swoją rozłupywarkę do drewna, nie oszczędzaj na modelu, który jest przeznaczony tylko do okazjonalnego użytku lub będziesz bardzo zawiedziony.

Z drugiej strony, widziałem, że ludzie wydają dużo więcej niż potrzebowali na rozłupywarkę do bali, która skończy się na siedzeniu pod brezentem 364 dni w roku... zanim zostanie ostatecznie sprzedana komuś, kto jej naprawdę potrzebuje.

Osobiście mam model klasy prosumenckiej, ponieważ lubię pracować nad projektami, które wymagają podzielonych kłód, gdy wracam do domu z codziennej pracy. Nie potrafię jednak uzasadnić ceny modelu klasy profesjonalnej, mimo że są one niesamowite. Moja rada to porównanie modeli tylko w obrębie klasy, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli to zrobisz, możesz być pewien, że znajdziesz odpowiedni dla siebie splitter do bali elektrycznych.