Post

Jak wybrać idealny rębak do drewna

Jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi i jednym z najbardziej pomocnych, jeśli masz wiele kończyn drzew do pozbycia się jest rębak lub rozdrabniacz do drewna. Od maszyn zasilanych gazem do elektrycznych, istnieje szeroka gama zalet i wad każdego z nich, które pomogą spełnić Twoje potrzeby w zakresie tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli jesteś na rynku rębaka do drewna lub rozdrabniarki do drewna, oto niektóre z różnic do każdego z nich, co należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Rębaki do drewna mają w zasadzie tę samą pracę do wykonania, z niewielkimi różnicami w zależności od modelu, na którym pracują i ich specyfikacji. Jedną z częściej spotykanych maszyn jest rębak elektryczny. Maszyny te są bardzo łatwe w obsłudze i stanowią doskonałe narzędzie startowe dla kogoś, kto dopiero zaczyna pracę przy rozkładaniu gałęzi. Maszyny te mogą być podłączone do każdego standardowego gniazdka elektrycznego i są od razu gotowe do pracy. Chociaż łatwość obsługi może być największym profesjonalistą w tych modelach, są one niestety ograniczone do niewielkiej powierzchni, chyba że chcesz ciągnąć przedłużacz ze sobą do miejsca pracy. Drugą wadą modelu elektrycznego jest to, że nie pakuje on prawie tyle samo dziurkacza co model zasilany gazem.

Jeśli elektryczny rębak do drewna nie jest w twoim stylu, to lepiej pasuje do niego rębak zasilany gazem lub rozdrabniacz. Modele te wykorzystują znacznie więcej mocy niż ich elektryczne odpowiedniki i mogą łatwo rozbić znacznie grubsze i twardsze gałęzie. Mają one również łatwość bycia znacznie bardziej przenośnym niż model elektryczny, ponieważ nie są one uwiązane przez brzydki kabel elektryczny, tylko koszt gazu. Chociaż są one zazwyczaj droższe i wytwarzają więcej hałasu, są zazwyczaj mocniejsze i szybsze, co czyni je idealnymi dla osoby pracującej przy większych pracach.

Rębak do drewna Dosko 4 cale Hondy to doskonały model dla każdego, kto chce z łatwością rozbijać gałęzie. Dzięki dużemu otworowi rębak napędzany gazem jest napędzany 13-konnym silnikiem Hondy GX390, co zapewnia cichszą pracę i większą oszczędność paliwa, dzięki czemu można wygodnie zrywać gałęzie.

Dla tych, którzy chcą również tworzyć ściółkę, rozdrabniacz do drewna Yardbeast 3 Inch jest doskonałą opcją do wykonania tej pracy. Podczas gdy mniejszy otwór nie radzi sobie z tak dużymi gałęziami, ten model poradzi sobie z tą pracą, a lej mulczujący będzie produkował idealną ilość, której szukasz.

Jeśli jesteś na rynku rębaka do drewna, weź pod uwagę niektóre z tych czynników i zastanów się, jaką pracę będziesz wykonywał przed znalezieniem idealnego dla Twoich potrzeb.