Post

Łuparka spalinowa czy elektryczna - którą wybrać?

Jeśli nie mieszkasz w górach, w jakiejś odległej, opuszczonej chacie z dala od cywilizacji, lub jesteś Ronem Swansonem (prawdopodobnie nie jesteś), rozłupywanie drewna ręcznie siekierą jest czymś, co staje się przeszłością. Jeśli szukasz wyzwania, to jest to świetna opcja. Jeśli jednak wydajność jest wyższa na Twojej liście priorytetów, rozłupywarka z napędem benzynowym lub elektrycznym jest tym, w co naprawdę chcesz zainwestować. Jeśli chodzi o zakup rozłupywarki do drewna z napędem elektrycznym, istnieje wiele różnych opcji do wyboru. Wybór rozłupywarki elektrycznej lub spalinowej jest jednym z najważniejszych, ponieważ istnieje wiele plusów i minusów każdej opcji.

Elektryczność - plusy i minusy

Zastosowanie rozgałęźnika elektrycznego jest jedną z najmądrzejszych opcji, jakie można wykonać. Z możliwością rozłupywania drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, oraz rozłupywarka elektryczna do drewna, taka jak ta 16 tonowa rozłupywarka ramowa są świetną opcją dla kogoś, kto chce przejść od osie do łatwości rozłupywania z napędem elektrycznym. Innym wspaniałym zawodowcem o rozgałęzieniu elektrycznym jest współczynnik hałasu, ponieważ rozgałęzienia elektryczne są znacznie cichsze niż spalinowe, oszczędzając uszy zarówno Ciebie jak i Twoich sąsiadów. Nie musisz też martwić się o wymianę oleju lub serwisowanie silnika na rozgałęziaczu elektrycznym, co daje Ci o jedną rzecz mniej do zmartwień w konserwacji.

Przy wszystkich zaletach, jakie daje zastosowanie rozgałęźnika elektrycznego, istnieje również kilka wad wyboru pomiędzy elektrycznością a benzyną. Po pierwsze, rozłupywarki elektryczne są zazwyczaj mniej wydajne niż spalinowe, przez co trudniej jest im przyjmować większe kłody drewna, odkładając je z powrotem i tnąc ręcznie. Kolejną wadą jest to, że zawsze trzeba być w pobliżu gniazdka elektrycznego lub mieć pod ręką przedłużacz, który czasem może być trochę irytujący.

Benzyna - Prospekty i Zużycie

Po drugiej stronie rozmowy o łupaczkach z napędem elektrycznym są łupaczki z napędem benzynowym. Jest wielu zwolenników korzystania z łupiarki spalinowej zamiast elektrycznej, z których pierwszym jest różnica mocy między nimi. Rozłupywarki spalinowe, takie jak 30 tonowa rozłupywarka do drewna Iron and Oak, zwykle pakują nieco więcej dziurkacza niż rozłupywarka elektryczna, co pozwala na przyjmowanie większych kłód. Podczas gdy łuparki spalinowe są zazwyczaj nieco cięższe od elektrycznych, nie są one związane z potrzebami gniazdka, co daje większy zasięg i przenośność.

Jeśli chodzi o wady łuparki spalinoweu, jednym z największych jest cena. Stare przysłowie, "dostajesz to, za co płacisz" idzie w parze z łuparką spalinową, ponieważ koszt może być znacznie wyższy. Kolejną wadą jest wymiana oleju i serwisowanie silnika, co może być trudnym zadaniem, o które nie trzeba się martwić przy zasilaniu elektrycznym.

Konsensus końcowy

Bez względu na to, czego potrzebujesz, idealna rozłupywarka do drewna jest dla każdego. Zawężenie potrzeb i sposób użytkowania to największa decyzja, jaką musisz podjąć, wybierając odpowiednią dla siebie rozłupywarkę.