Post

6 sposobów w jaki drzewa miejskie sprawiają, że jesteś bardziej aktywny na świeżym powietrzu

Zdrowe drzewa, Zdrowe życie

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu na łonie natury to nie tylko zabawa, ale także terapia i odmładzanie. Czas spędzony na łonie natury poprawia Twoje zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. Mieszkańcy żyjący w bardziej zielonych społecznościach są trzykrotnie bardziej aktywni fizycznie i o 40 procent mniej skłonni do nadwagi niż ci żyjący w mniej zielonych środowiskach.

Oto 6 sposobów, na jakie drzewa wabią Cię na zewnątrz i sprawiają, że chcesz tam pozostać.

Cień

Ludzie lubią zachować spokój, więc kiedy są możliwości spaceru lub siedzenia pod zacienionym obszarem, mieszkańcy częściej wychodzą na zewnątrz. Ale nie dotyczy to tylko parków i terenów zielonych, drzewa w mieście przyciągają więcej ludzi. Odparowanie z liści może schłodzić okolicę o kilka stopni w najgorętszych okresach. Letnie fale upałów czynią to bardziej oczywistym niż kiedykolwiek.

Piękno

Troska o tereny zielone tworzy dumę społeczności. Homebuyers są skłonni zapłacić więcej za dom z drzewami na podwórku. Ulice i chodniki wyłożone drzewami zwiększają wartość nieruchomości i upiększają okolice.

Odciążenie od stresu

Naturalne ustawienia są skuteczne w zmniejszaniu stresu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu w porównaniu z ćwiczeniami w pomieszczeniach zamkniętych sprawiają, że ludzie czują się bardziej ożywieni, zaangażowani i mniej napięci. W rzeczywistości, na każdy 1 procentowy wzrost powierzchni zielonej, następuje spadek poziomu stresu.

Ścieżki

Lasy miejskie, parki i tereny zielone dają możliwość spacerów, biegania, jazdy na rowerze i wędrówek. Mieszkańcy, którzy mieszkają w społecznościach, gdzie dostępne są szlaki i parki, chętniej wychodzą na zewnątrz i korzystają z nich. Mieszkańcy są mniej skłonni do aktywności na świeżym powietrzu w społecznościach, w których te przestrzenie nie są dostępne.

Nawiązuj kontakty towarzyskie

Badania pokazują bezpośredni związek między pokryciem drzewa a interakcjami społecznymi. Mieszkańcy nie tylko częściej wychodzą na zewnątrz, gdy pokrywa drzew jest pokryta drzewami, ale pozostają na zewnątrz dłużej, tworząc większe relacje z sąsiadami, które mogą zachęcać do większej aktywności fizycznej na zewnątrz poprzez sąsiedzkie przejażdżki rowerowe lub kluby spacerowe.

Bezpieczeństwo

Gdy na wolnych działkach tworzone są zielone przestrzenie, przestępczość w tym obszarze jest ograniczona. Obecność zadbanej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to ogród czy park, wystarczy, aby odstraszyć przestępców. Istnieje wiele teorii na temat tego, dlaczego roślinność może zmniejszyć przestępczość: obecność pojazdów serwisowych, duma z utrzymanej przestrzeni zielonej, więcej gapiów obserwujących ulicę. Ale niezależnie od przyczyny, wystarczy stworzyć bezpieczniejsze dzielnice, a kiedy mieszkańcy czują się bezpiecznie, spędzają więcej czasu na zewnątrz.

Lasy miejskie są kluczem do zdrowych i szczęśliwych społeczności. W jałowych lub pozbawionych drzew społecznościach mieszkańcy są zniechęceni do wychodzenia na zewnątrz. Zdrowy drzewostan sprzyja dobremu samopoczuciu fizycznemu i społecznemu oraz tworzy koleżeństwo wśród sąsiadów. Poprzez powiększanie terenów zielonych w naszych społecznościach, ludzie w każdym wieku będą mieli nowe możliwości aktywności fizycznej, które doprowadzą do lepszego stanu zdrowia.