Post

Jak zainstalować drzwi składane

Montaż drzwi do szaf dwuskrzydłowych jest łatwym projektem typu "zrób to sam". W tym artykule możesz dowiedzieć się, jak samemu zainstalować drzwi składane za pomocą prostych narzędzi.

Poziom trudności w instalacji drzwi harmonijkowych naprawdę zależy od stanu i rodzaju ościeża, które już posiadasz. W nowej konstrukcji jest to dość proste. Po prostu przycinasz otwór drzwiowy tak, jakby był to otwór w obudowie.

Jeśli nie znasz pojęcia "otwór w obudowie" to pozwól mi szybko wyjaśnić. Otwór w obudowie to otwór w drzwiach lub oknach, który otrzymuje bardzo prosty szczegół wykończenia. Do ościeżnic (górnych i bocznych) używa się płaskiego materiału 1x, a następnie stosuje się zwykłą obudowę na zewnątrz. Prawdziwa różnica między otworem drzwi w obudowie i zwykłych drzwi są przystanki na ościeżnicy normalnych drzwi. Jak widać na zdjęciach poniżej otwór w obudowie jest tylko zwykły płaski ościeżnica.

Zainstaluj górną prowadnicę ościeżnicy

Jedyną dodatkową rzeczą, którą robię, jest dodanie małego elementu wykończeniowego do górnej ościeżnicy, aby ukryć podwójny tor drzwiowy. Pierwszym krokiem jest montaż górnego ościeżnicy. Cały sprzęt do drzwi składanych można kupić w Amazon, Stanley Hardware 60-cio calowy Bifold Set #402054.

Aby określić lokalizację toru na górnej ościeżnicy lubię mierzyć pobliskie zwykłe drzwi. Zmierzyć odległość od przedniej krawędzi ościeżnicy do linii środkowej panelu drzwi, a następnie ustawić tor do tego samego pomiaru. W ten sposób drzwi zostaną zamknięte i będą wyglądać jak zwykłe drzwi w pozostałej części domu. Tor jest wyposażony w kilka małych śrub do drewna, które łatwo przymocować tor do ościeżnicy.

Zainstaluj dolny czop drzwiowy

Następnym krokiem jest montaż dolnego wspornika obrotowego. Wspornik utrzymuje dolny sworzeń obrotu w drzwiach. Jeśli masz wykładzinę dywanową, zalecam tylko wkręcanie śrub w górną nogę wspornika w ościeże. Jeśli spróbujesz wkręcać śrubę w dolnym ramieniu przez wykładzinę, najprawdopodobniej skończysz ciągnąc za przędzę dywanu i niszcząc wykładzinę.

Zamontować kołki obrotowe i rolkowe

Następnym krokiem jest montaż trzech różnych sworzni obrotowych i rolkowych. Drzwi najbliżej ościeżnicy dostaje dwa sworznie, jeden górny i jeden dolny. Górny sworzeń jest obciążony sprężyną i pozwala na zabranie drzwi z i do wsporników. Dolny sworzeń kontroluje wysokość drzwi od podłogi. Drugie drzwi dostaje tylko jeden szpilka na górze. Ten sworzeń jest trochę plastikowe koło rolki, które pozwala drzwi do podążania za górną szyną ościeżnicy. Każdy z kołków może być łatwo zainstalowany w drzwiach za pomocą młotka. (Zazwyczaj większość dwuskrzydłowe drzwi są wstępnie wywiercone na sworznie, jeśli nie podążają zgodnie z kierunkami z dwuskrzydłowe okucia drzwi na właściwy rozmiar i położenie otworów).

Powiesić drzwi

Ostatnim i prawdopodobnie najtrudniejszym krokiem jest montaż drzwi. Najprostszym sposobem jest stanie na zewnątrz szafy i przechylenie górnej części drzwi z dala od siebie. Wyrównać górny sworzeń i górną rolkę do otworu obrotowego i szyny. Po ustawieniu ich w szeregu można powoli przesuwać dolną część drzwi w kierunku "pionowym", aż znajdą się one w pobliżu dolnego wspornika obrotowego.

Teraz część twarda: Najprostszym sposobem, aby dolny sworzeń został nałożony na wspornik, jest umieszczenie pod drzwiami dłuta do drewna i włożenie go do góry. (Górne sworznie są obciążone sprężyną, aby można było podnieść drzwi do góry.) Po podważeniu drzwi powoli przesuń drzwi do tyłu, aż sworzeń znajdzie się bezpośrednio nad szczeliną w dolnym uchwycie obrotowym. Ostatnim krokiem jest wyrównanie drzwi i montaż okucia. Górny punkt obrotu można regulować w lewo i w prawo przez poluzowanie śruby w uchwycie. Dolny punkt obrotu można przesunąć w lewo i w prawo, podnosząc po prostu drzwi za pomocą dłuta. Zamontować pociągnięcia drzwi i gotowe.