Post

Jak zamontować drzwi harmonijkowe

Instalować bi-fold drzwi

Instalować bi-fold szafa drzwi jest łatwy DIY projekt. W ten artykule ty możesz uczyć się jak instalować bifold drzwi ty yourself z prostymi narzędziami.

Poziom wysiłek w instalować bi-fold drzwi naprawdę zależy od stanu i typ drzwi jambs ty już masz. W nowej konstrukcji jest to dość proste. Wystarczy przyciąć otwór drzwiowy tak, jakby miał to być otwór obudowany.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z pojęciem "otwór obudowany", to pozwól, że szybko wyjaśnię. Obudowany otwór jest to otwór drzwiowy lub okienny, który otrzymuje bardzo prosty detal wykończeniowy. Używasz płaskiego materiału 1x na ościeża (góra i boki), a następnie używasz normalnej obudowy wokół zewnętrznej strony. Prawdziwą różnicą między otworem drzwiowym z obudową a zwykłymi drzwiami są ograniczniki na ościeżach zwykłych drzwi. Jak widać na zdjęciach poniżej, obudowany otwór jest po prostu zwykły płaski jamb.

Zainstaluj górną ścieżkę ościeżnicy

Jedną małą dodatkową rzeczą, którą robię jest dodać mały kawałek wykończenia do górnej ościeżnicy, aby ukryć utwór bi-fold drzwi. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie górnego toru. Można kupić wszystkie bi-fold drzwi sprzęt potrzebujesz z Amazon, Stanley Hardware 60-Inch Bifold Set # 402054.

Aby określić położenie toru na górnej ościeżnicy lubię zmierzyć pobliskie zwykłe drzwi. Zmierzyć odległość od przedniej krawędzi ościeżnicy do linii środkowej panelu drzwi, a następnie ustawić swój utwór do tego samego pomiaru. W ten sposób drzwi będą się zamykać i wyglądać jak zwykłe drzwi w pozostałej części domu. Tor jest dostarczany z małymi wkrętami do drewna, które łatwo przymocować do ościeżnicy.

Zainstaluj dolną oś obrotu drzwi

Następnym krokiem jest zainstalowanie dolnego wspornika obrotu. Wspornik trzyma dolny sworzeń obrotowy w drzwiach. Jeśli masz dywanowe podłogi polecam, że tylko umieścić śruby w górnej części nogi wspornika do ościeży. Jeśli spróbujesz umieścić śrubę w dolnym ramieniu przez wykładzinę, najprawdopodobniej skończysz ciągnąc za przędzę i niszcząc wykładzinę.

Zainstaluj sworznie obrotowe i rolki

Następnym krokiem jest zainstalowanie trzech różnych sworzni obrotowych i rolkowych. Drzwi najbliżej do ościeżnicy dostaje dwa piny, jeden górny i jeden dolny. Górny sworzeń jest obciążony sprężyną i pozwala wziąć drzwi w i z wsporników. Dolna szpilka kontroluje wysokość drzwi od podłogi. Drugie drzwi mają tylko jeden pin na górze. Ten pin jest mały plastikowy wałek koło, które pozwala drzwi do naśladowania górną ścieżkę ościeżnicy. Każdy z kołków może być łatwo zainstalowany w drzwiach za pomocą młotka. (Zazwyczaj większość bi-fold drzwi pochodzą wstępnie nawiercone na szpilki, jeśli nie przestrzegać wskazówek z bi-fold drzwi sprzętu na odpowiedniej wielkości i lokalizacji otworów).

Powiesić drzwi

Ostatnim i prawdopodobnie najtrudniejszym krokiem jest zainstalowanie drzwi. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest stać na zewnątrz szafy i przechylić górną część drzwi od ciebie. Linia w górę górny sworzeń obrotowy i górny wałek do otworu obrotowego i utworu. Po ich wyłożeniu można powoli popchnąć dolną część drzwi w kierunku "pionowym", aż znajdzie się w pobliżu dolnego wspornika obrotowego.

Teraz najtrudniejsza część: Najprostszym sposobem, aby uzyskać dolny sworzeń obrotowy na wsporniku jest umieszczenie dłuta do drewna pod drzwiami i wbić go w górę. (Górne sworznie są na sprężynie, dzięki czemu można podnieść drzwi do góry.) Po podważeniu drzwi powoli przesuwać drzwi do tyłu, aż sworzeń obrotowy znajdzie się bezpośrednio nad szczeliną we wsporniku dolnego czopu obrotowego. Ostatnim krokiem jest wyrównanie drzwi i zamontowanie okuć. Górna oś obrotu może być regulowana w lewo i w prawo poprzez poluzowanie śruby we wsporniku. Dolny trzpień obrotowy można przesuwać w lewo i w prawo, po prostu podnosząc drzwi za pomocą dłuta. Zainstaluj podnośniki drzwi i gotowe.

Jeśli szukasz materiałów do tego projektu, spójrz na te linki:

  • Safety 1st 00221 Bi-Fold Door Lock
  • Bi-Fold zestaw drzwi Hardware, 6′