Post

Zagrożenie nr 1 dla korzeni... i jak możesz chronić swoje drzewa?

Drzewa są stabilne i zapewniają nam wieczne, naturalne piękno i spokój w zabieganym, zapracowanym świecie. Często patrzymy na drzewa, zahipnotyzowani ich wielkością i posturą, ale też szukamy inspiracji i spokoju. Ale jeśli drzewom nie uda się stworzyć silnego, zdrowego fundamentu u podstawy, ich zdolność do emitowania psychicznych, emocjonalnych i środowiskowych korzyści jest mniej prawdopodobna. Z letnimi burzami i sezonem huraganów często przychodzi ulewny deszcz, który nasyca ziemię i zagraża zdolności drzew do stania wysoko, silnie i stabilnie. Gdy ulewne deszcze gromadzą kałuże stojącej wody w pobliżu podstaw pni drzew, mogą pojawić się problemy zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią. Nadmierne nagromadzenie wody w pobliżu korzeni drzew powoduje wypłukiwanie gleby ze strefy korzeniowej, co osłabia stabilność drzew. "Po około siedmiu dniach stojąca woda może poważnie uniemożliwić dotarcie tlenu do korzeni drzew pod ziemią, co może przyczynić się do gnicia korzeni" - wyjaśnia A.D. Ali, doradca techniczny Davey Institute. "A jeśli liście zatrzymują wodę przez dłuższy czas, nadmiar wilgoci może wyhodować choroby liści.

korzenie

" Niezależnie od stanu zdrowia drzewa, obszary zagrożone powodzią stanowią szczególne zagrożenie dla systemów korzeniowych. Podobnie jak człowiek tonie pod wodą z powodu braku tlenu, komórki korzeni obumierają, jeśli przez dłuższy czas są nasycone wodą. Nadmierne ilości wody wypłukują również glebę ze strefy korzeniowej, co osłabia stabilność drzewa. Powódź może również spowodować, że unoszący się na wodzie materiał roślinny i inne zanieczyszczenia uszkodzą drzewa i ich korę oraz opóźnią prace pielęgnacyjne i konserwacyjne. Na przykład nie można prawidłowo wykonać przycinania drzew i nawożenia, gdy w pobliżu drzew zbierze się duża ilość deszczu. Monitoruj nisko położone obszary u podstawy pni drzew, aby zapobiec gromadzeniu się kałuż, jak pokazano powyżej. Ali sugeruje monitorowanie nisko położonych obszarów u podstaw pni drzew, aby zapobiec gromadzeniu się kałuż po deszczu. "Wypełnij nisko położone obszary ziemią przed deszczem i upewnij się, że krajobraz jest wyposażony w odpowiednie możliwości drenażu" - mówi.

Przycinanie baldachimu w celu zwiększenia przepływu powietrza i powstrzymania patogenów chorobotwórczych przed zagnieżdżaniem się w nim poprawi zdolność drzew do wytrzymywania nadmiernego deszczu - mówi Ali, dodając, że zanurzone liście mogą nie odżyć, jeśli nie zajmiemy się nimi w odpowiednim czasie. Drzewa mogą dawać różne znaki ostrzegawcze w wyniku uszkodzeń spowodowanych powodzią, w tym uszkodzenia strukturalne, przedwczesne wybarwienie jesienne, zwiędłe liście, odbarwione liście, obumieranie, inwazje szkodników, odsłonięte korzenie i/lub niestabilny pień. Chociaż powódź może mieć negatywny wpływ na drzewa, usunięcie ich nie zawsze jest najlepszym lub najbardziej koniecznym rozwiązaniem. Aby mieć pewność, że drzewa pozostaną silne i zdrowe po burzy, można zapobiegać szkodom powodziowym, zanim wymkną się spod kontroli. Zajmij się problemami zawczasu poprzez: Przycinanie obumarłych lub połamanych gałęzi Ponowne ustawianie lub palikowanie drzew, które są niestabilne lub przechylone Spłukiwanie osadów i wypłukiwanie gleby Zwalczanie szkodników w razie potrzeby Dodawanie ściółki w celu ochrony nowych, wrażliwych korzeni i poprawy napowietrzania Zarządzanie odżywianiem mineralnym za pomocą mikroskładników i wolno uwalnianych źródeł azotu Wypłukiwanie gleby, do której dostała się słona woda, w celu usunięcia sodu Usuwanie osadów w celu przywrócenia pierwotnego poziomu gleby Ponieważ wiele drzew potrzebuje lat, aby ustabilizować się i urosnąć na tyle wysoko, by zwiększyć wartość swojej nieruchomości, monitorowanie jest niezbędne przed, w trakcie i po wystąpieniu trudnych warunków pogodowych. Jeśli doświadczasz bardziej nasyconego lata, zwróć uwagę na swoje drzewa. W końcu ich cieniste właściwości, imponująca postura i naturalne piękno to jedne z wielu powodów, dla których zasługują na troskę i uwagę.