Post

4 Zalety stosowania pilarki łańcuchowej z napędem benzynowym

Wynik obrazowy dla pił łańcuchowych z silnikiem benzynowym

Piła łańcuchowa jest tylko jednym z wielu silnych i wydajnych narzędzi do cięcia drzew i gałęzi. Sposób pracy elektronarzędzia jest dość prosty. Silnik popycha metalowy łańcuch zębów, który jest napędzany przez sprzęgło. Piła łańcuchowa przechodzi przez rowek przy prowadnicy z wyjątkowo dużą prędkością.

Ponieważ łańcuch szybkoobrotowy przebiega przez drewno, jest ono cięte na kawałki przez ostre zęby ciągnięte po powierzchni. Jest to również główny powód, dla którego piły łańcuchowe są jednym z najbardziej niebezpiecznych narzędzi elektrycznych na świecie.

Rynek jest nasycony wieloma rodzajami pilarek benzynowych, z których każda ma swoje pozytywne i negatywne strony. Wielu kobietom i mężczyznom z pewnością trudno jest wybrać, jaki rodzaj piły łańcuchowej będą musieli otrzymać.

Musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, zanim będziesz mógł wybrać odpowiedni rodzaj pilarki, aby spełnić swoje wymagania. Jednak w przypadku wielu opcji do wyboru, oczywiste jest, że może minąć trochę czasu, zanim będziesz mógł ostatecznie wybrać rodzaj piły łańcuchowej, który będzie Ci odpowiadał.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy profesjonalistą, pilarka, którą kupujesz, może złamać lub stworzyć Twoją pracę. Przetnijmy mgłę zamieszania i pomóżmy Ci wybrać idealny rodzaj pilarki, który Cię dopadnie. Wszystko, czego potrzebujesz, może być tylko pilarką benzynową. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których warto to zrobić.

1. Zdolność

Napędzana dwusuwowym silnikiem pilarka benzynowa jest mocniejsza i szybsza w porównaniu z innymi formami pił łańcuchowych. Większa moc pozwala narzędziu z relatywną prostotą atakować najtrudniejsze zadania tnące.

Większa moc pozwala również na wyposażenie pił łańcuchowych w prowadnice, które są w stanie wytrzymać więcej niż ich skuteczne odpowiedniki. Niektóre wersje są w stanie podpierać brzeszczoty o długości do 90 cm i większej. Dłuższe ostrza oznaczają, że żadne drzewo, niezależnie od tego, jak trudne lub grube, nie jest nie do obcięcia. Wykonaj więcej pracy w krótszym czasie.

2. Mobilność

Biorąc pod uwagę, że piła łańcuchowa jest zasilana benzyną, nie trzeba martwić się o brak zasilania elektrycznego. Odetnij wszystko, czego zapragniesz, nie martwiąc się o gniazdka elektryczne czy generatory.

Ten typ pilarki jest prostszy w manewrowaniu, ponieważ nie ma do niej przymocowanej grubej i nieporęcznej linki. Nie trzeba też brać pod uwagę czasu pracy akumulatora - wystarczy zatankować pilarkę, gdy skończy się benzyna.

3. Wszechstronny

Możesz polegać na pile łańcuchowej, która podejmie się każdej pracy. Jej solidna konstrukcja pozwala na dopasowanie do niej ogromnego wyboru rozpiętości prowadnicy od typowego brzeszczotu 12-calowego do ogromnego brzeszczotu 60-calowego.

Pręty 12-calowe mogą wykonywać kilka drobnych prac, takich jak przycinanie, rozłupywanie i cięcie drewna opałowego. Istotne zadania, takie jak ścinka średnich i dużych rozmiarów tarcicy i drzew iglastych, okrzesywanie i zrywka, wymagają większej rozpiętości prętów

4. Trwałe

Piły łańcuchowe benzynowe są tworzone z myślą o trwałości. Mają one przecinać najtwardsze drewno i są gotowe do pracy przez długie godziny w trudnych warunkach atmosferycznych. Przy regularnej konserwacji pilarka może przetrwać przez długi czas.

Cała ta władza nie przychodzi jednak bez odpowiedzialności. Ważne jest, aby podczas pracy pilarką łańcuchową ćwiczyć bezpieczne i prawidłowe użytkowanie oraz używać sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice, nauszniki i okulary ochronne, aby mieć pewność, że nie zagraża to Twojemu bezpieczeństwu.