Post

Dlaczego warto używać wstępnie przyciętych słupków do budowy ścian szkieletowych?

Dla tych, którzy nie obramowują domów regularnie, jest niespodzianką, że większość domów nie jest obramowana przy użyciu 8′ kołków (dla tradycyjnych 8′ wysokości sufitu). W większości obszarów kraju framerzy używają wstępnie przyciętych kołków o wymiarach 92-5/8″, a nie 96″ długości. Wstępnie przycięte kołki są łatwo dostępne w składach tartacznych zarówno dla 8′ obramowania (92-5/8″), jak i 9′ obramowania (104-5/8″).

Wstępnie przycięte słupki - zrób obliczenia

Używając wstępnie przyciętych kołków o długości 92-5/8″, wysokość obramowanej ściany kończy się na 97-1/8″:

  • (2) płyty górne o grubości 3″.
  • 92-5/8″ długość kołka
  • (1) płyta dolna o grubości 1-1/2″.
  • CAŁKOWITA wysokość ściany = 97-1/8″.

Więc jestem pewien, że pytanie brzmi: dlaczego 97-1/8″ wysokość ściany ma sens, gdy próbujesz uzyskać 8′ wysokość sufitu w prawo? Cóż, jest więcej matematyki w grze tutaj jak dom jest "gotowy"

Po typowe 1/2″ suchej zabudowy jest zainstalowany do sufitu całkowita wysokość sufitu spada z 97-1/8″ w dół do 96-5/8″. To jest dobra rzecz, ponieważ pozwala ściany suchej zabudowy być zainstalowany z wiggle room do konta dla nieprawidłowości w ramki, eliminując potrzebę przycinania żadnej z suchej zabudowy. Wreszcie, między podłogą i wykończenia bazowego wszelkie luki na dole jest pokryta i nigdy nie widziałem.

Zawsze wyjątek do rozważenia

Teraz, tutaj w północno-wschodniej jest jeden problem z tym wszystkim. Tutaj w północno-wschodniej "pasek" sufity przed suchej zabudowy (teraz jest to regionalna rzecz i nie zrobione we wszystkich częściach kraju, ale to naprawdę nie zmienia wynik końcowy). Strapping wokół tutaj jest 3/4 "gruby materiał, który zmniejsza 97-1/8 "wysokość ściany w dół do 96-3/8 "pozostałej wysokości ściany. Jeśli były powiesić sufit pierwszy pozostała wysokość ściany spada do 95-7/8″, które wymagałyby suchej zabudowy być przycięte w dół z 96″.

Więc co zrobić ramers tutaj w północno-wschodniej zrobić? Cóż, istnieje kilka opcji i są one nadal lepsze niż cięcie w dół ogromny stos 8 "długich kołków przed framing zaczyna. Niektóre framers doda trzecią warstwę do górnej podwójnej płyty, instalując kawałek 3/4 "sub-podłogi (skrawki), że jest mniej więcej 8 "szerokości i niech zwisają do pokoju. To przesuwa w górę ramy sufitu o 3/4″ wysokości pasów, a ten kawałek staje się pasem obwodowym. Zajmuje to trochę czasu i trochę dodatkowego materiału, ale jest to przyzwoity szczegół. Inną opcją jest umożliwienie instalacji płyty ściennej najpierw, a następnie sufitu, to eliminuje potrzebę przycinania suchej zabudowy ściany. Oznacza to jednak, że obwód sufitu suchej zabudowy opiera się wyłącznie na śrubach versus ściana trzyma się suchej zabudowy. Wreszcie, niektóre po prostu przyciąć deski ścienne.

Najważniejsze jest to, używając wstępnie wycięte kołki jest oszczędność czasu. Jeśli masz zamiar ramki niektóre ściany należy pamiętać, aby zapytać twardy tarcicy o wstępnie wycięte stadniny, to zaoszczędzić czas i dużo odpadów.